DAMARLI ŞEHİTLERİ

şehitlik

 

                           
Damarli belediyesini şehitleriŞehit Er Bilgin Çelenk

15 mayıs 1973 tarihinde damarlı köyü tepeköy mahallesinde  hasan ve emriye çelenk çiftinin 9 çocuğundan biri olarak dünyaya gelmiştir. Bilgin çelenk ilkokulu  ve orta okulu  damarlı köyü merkez ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra.çalışmak için 1991 yılında istanbula gitti. Burada özel şirketlerde çalıştıktan sonra kutsal askerlik görevi için 1993 yılı şubat ayının 27 sinde ısparta ili eğridir ilçesi piyade komando er eğitim merkezine tertip edildi. Acemi eğitimini bitirdikten sonra usta askerlik için istanbul tuzla piyade okuluna tertip edildi. Bu sırada doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde pkk terör olaylarının artması üzerine bölüğü ile birlikte 1993 yılı mayıs ayında 1.nci mekanize tuğay komutanlığı doğubayazı/ağrı iline tertip edildi. İç güvenlik harekatı çerçevesinde yürütülmekte olan bir operasyon esnasında 11 mart 1994 tarihinde ağrı dağı eteklerinde bulunan gürün mezrasında pkk lı teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit olmuştur. Bilgin çelenk damarlı köyünde bu vatannın bölünmez bütünlüğü için şehit olan ilk askerdir.(bilgin çelenk’in ismi okuduğu damarlı okuluna verilerek  şu anda şehit er bilgin çelenk ilköğretim okulu olarak ismi yaşatılmaktadır. )

 Mezarı için TıklayınŞehit Er Yaşar Biçer
01.01.1974 yılında dünyaya geldi, İlk ve Orta öğrenimini Damarlı İlköğretim okulunda tamamladı daha sonrasında lise eğitimini Ünye Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı ve ilk görev yeri olan Muş devlet Hastanesinde çalışmaya başladı. 3 yıl mecburi hizmetini tamamladıkdan sonra tayinini istedi ve Gölköy Merkez Sağlık ocağında çalışmaya başladı ve daha sonrasında Kıymet KABACI ile evlendi ve tayini eş durumuna binaen Ordu Devlet hastanesine oldu ve burada görevine devam ederken Askerlik hizmeti için görevinden ayrıldı ve acemi birliğini tamamlamak için Amasya’ ya gitti. acemi birliği bittikden sonra usta birliğine Bingöl’ ün kiği ilçesinde gitti ve burada askerlik görevini yürütürken 12.05.2000 tarihinde şehit oldu…
Evli ve 1 Çocuk Babası idi.


Mezarı İçin TıklayınŞehit Polis Necip Karameşe

01.01.1969 tarihinde Ordu ili Gölköy ilçesinde doğdu. Sivas il Emniyet Müdürlüğü Suşehri ilçesi Bölge Trafik istasyon Amirliğinde görev yapmakta iken 22.03.1998 tarihinde görevli olduğu ekip otosuna bir aracın dikkatsizlik sonucu çarpması neticesinde şehit oldu. Ordu ili, Gölköy ilçesi, Damarlı beldesine mezarlığına defnedildi. Ailesi halen ilimiz Görele ilçesi, Sayfiye Mahallesi, Duraktepe sokak, Nafiye Sağlam Cami yanında ikamet etmektedir. Eşi Güler KARAMEŞE aynı ilçede hemşire olarak görev yapmaktadır. 1 Çocuğu bulunmaktadır. Oğlu Mustafa KARAMEŞE Görele Cumhuriyet ilköğretim Okulu 3.sınıfında öğrenimine devam etmektedir.

 Mezarı İçin Tıklayın


ŞehitEr Mutlu Çelenk

1980 yılında gölköy ilçesi damarlı beldesi tepeköy mahallesinde osman-beytiye çiftinin altı çocuğunun sonuncusu olarak dünyaya geldi.ilk ve orta öğrenimini damarlıda yaptı.bundan sonraki hayatını serbest çalışarak devam ettirdi.onun en belirgin özelliği bayrak sevdasıydı.2000 yılında manisa’da jandarma olarak acemi birliğini tamamladı.oradan usta birliği için diyarbakır ili kulp ilçesi hamzalı karakoluna görevlendirildi.bu görevi sürdürürken 26.02.2001 tarihinde şehit düştü.


Mezarı İçin Tıklayın

Bir cevap yazın